Vefat Bilgisi İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları ve İlan Verilmesi Yasaklı Ürünler

Aşağıda belirtilen “İlan Verme Kuralları” tüm üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, ilan verme kurallarına ve üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallara uymayı önceden kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Vefatbilgisi.com portalında yayınlanmış ilanlar, ilan sahipleri tarafından yayından kaldırıldığında ya da ilan verme kurallarına ve/veya üyelik sözleşmesine aykırılık nedeniyle Vefatbilgisi tarafından yayından kaldırıldığında; ilan ürünleri elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlerden olduğu için, yayından kaldırılan ilanın ücreti ve veya varsa bu ilan kapsamında tanımlanmış ek hizmetlere ait haklar ve ücretler iade edilmez.

Üyeler, “Portal” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden “Üye” veya “vefatbilgisi”nin amacına uygun olarak kullanmakla, ticari olmayan amaçla görüntülemekle yükümlüdür. İlan veren Üye tarafından girilmiş bulunan ilanlardaki iletişim bilgileri sadece ilan hakkında bilgi almak için iletişim kurulması amacıyla kullanılabilir. İlanda yer alabilecek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler, başkaca bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.

Vefatbilgisi İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları

 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece vefat eden kişi, ailesi, arkadaşları yakınları hakkındaki bilgiler yer almalıdır.
 • İlan başlığında ve ilan açıklama bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, herhangi bir linke yer verilmemesi gerekmektedir. 
 • Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar, vefat eden ve ilanı yayınlanmak istenen kişiye ait olmalıdır. Yayınlanan içerikler, fotoğraf, ve her türlü görüntü hakkında vefatbilgisi’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (doğum tarihi, vefat tarihi, cenaze yeri ve detayları, vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 • Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları, telefon numarası veya farklı web sitelerinin link, logo ya da isimleri yer almamalıdır. Telif hakları ile kullanımı sınırlanmış olabilecek görseller ile ilgili doğabilecek her türlü sonuçtan ilanı veren sorumludur. Vefatbilgisi bu tip görsellerin yayınlanmasını, ödemesi yapılmış olsa bile, onaylamama hakkına sahiptir ve bu konuda hiçbir ücret geri ödemez.  Üye bunu önceden kabul, taahhüt ve beyan etmiş sayılır.
 • Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 • Taziye kısmına girişlerde portale ve ilgili ilana kullanıcılar tarafından yüklenecek fotoğraflar mutlaka cenaze sahibi tarafından veya onun onayı alınarak yapılmalıdır. Bu sorumluluk ilan verene aittir. Vefat sahibinin itirazı doğrultusunda kullanıcıların bu fotoğrafları silinebilir.
 • Her vefat eden kişi için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekmektedir. Aynı ilan altında birden çok vefat eden kişiye yer verilemez.
 • İlanda paylaşılan yer, lokasyon ve zaman bilgilerinin doğruluğu tamamen ilan verenin sorumluluğundadır. Bu bilgilerden vefatbilgisi.com sorumlu tutulamaz.
 1. Vefatbilgisi.com’a verilen ilanların yayınlanıp yayınlanmayacağı vefatbilgisi.com’un tasarrufundadır. İlanda ve/veya ilan başlığında toplum kurallarına aykırı metinler, hakaret ve kırıcı kelimeler içeren metin  ve görseller ile gerçek olduğu şüphe yaratabilecek ilanlar ödemesi yapılmış dahi olsa yayınlanmaz, ilan yayın bedeli iade edilmez.
 1. İlanın içeriğinden ilan veren sorumludur. Vefatbilgisi .com hiçbir ilanın içeriğinden sorumlu tutulamaz.
 1. İlanlar yayın tarihinden itibaren 60 (atmış) takvim günü süresince yayında kalır.
 1. İlanda yer alan tüm bilgiler ilanı veren kişinin sorumluluğundadır, buradaki bilgilerin içeriğinden vefatbilgisi.com sorumlu tutulamaz. Yanlış bilgilendirme sonucu ilan sahibi, 3. Kişiler ve vefatbilgisi.com’un uğrayabileceği zararlardan ilanı veren sorumlu ve bu zararları tazminle yükümlüdür.